A tak było w Gdańsku. XXV Pomorskie Sympozjum Spawalnictwa

A tak było w Gdańsku. XXV Pomorskie Sympozjum Spawalnictwa

19.09.2024

Jacek Walczak

Pomorska społeczność branży spawalniczej spotkała się na WIMiO

5 września na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zorganizowano, wpisujące się w obchody 120-lecia Politechniki Gdańskiej, podwójne wydarzenie: 25. Pomorskie Sympozjum Spawalnictwa oraz 27. Spotkanie Spawalników Wybrzeża.

Od 27 lat pomorska społeczność spawalnicza spotyka się na Politechnice Gdańskiej w pierwszy czwartek września. Pierwsze spotkania spawalników Wybrzeża miały charakter towarzysko-networkingowy i odbywały się w klubie Kwadratowa. W kolejnych latach wydarzenie ewoluowało m.in. rozpoczęto organizowanie wykładów, szerszą współpracę z przemysłem spawalniczym i jednostkami naukowymi z kraju i zagranicy, czego wynikiem jest Pomorskie Sympozjum Spawalnictwa.

W tym roku organizatorzy obchodzili 25-lecie organizacji sympozjum naukowo-technicznego. Sympozjum rozpoczęli tradycyjnie prof. dr hab. inż. Jerzy Łabanowski, kierownik Zakładu Technologii Materiałów Konstrukcyjnych i Spajania oraz mgr inż. Włodzimierz J. Walczak, dyrektor regionu północ Messer Polska Sp. z o.o. Pan Dyrektor W. J. Walczak wraz z Pomorską Sekcją Spawalniczą SIMP i pracownikami obecnego Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa od pierwszego sympozjum niezmiennie wspólnymi siłami organizują to najstarsze tego typu spotkanie skierowane do przedstawicieli branży spawalniczej.

Prof. Łabanowski rozpoczął tegoroczne spotkanie od powitania nowego dziekana Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa, dr. hab. inż. Mariusza Dei, prof. PG, dziekana WIMiO z poprzedniej kadencji, prof. dr. hab. inż. Andrzeja Seweryna, dyrektora administracyjnego Wydziału, inż. Wojciecha Połuboka, a także wszystkich uczestników. Następnie głos zabrał Włodzimierz Walczak, który powitał wszystkich sponsorów wydarzenia oraz wystawiające się firmy dziękując za uczestnictwo i wsparcie. Wśród wspierających sympozjum znaleźli się w tym roku:

Następnie zgromadzonych w Auli WIMiO powitał również dziekan Wydziału, prof. Mariusz Deja. W swoim wystąpieniu dziekan podziękował organizatorom spotkania za inicjatywę, która w tym roku zebrała w jednym miejscu rekordową liczbę ok. 330 osób. Prof. M. Deja witając uczestników jubileuszowego sympozjum wskazał na wielką wartość tego spotkania, ponieważ działa ono z korzyścią dla każdej osoby związanej z tym wydarzeniem. Dzięki takim inicjatywom uczestnicy jak i wystawiające się firmy mają możliwość poznania się, podjęcia współpracy, wymiany doświadczeń i wiedzy na temat spawalnictwa oraz istniejących na rynku rozwiązań, które usprawniają wykonywaną pracę.Po uroczystym powitaniu przez organizatorów oraz władze Wydziału, prowadzący sympozjum wręczyli medal im. inż. Stanisława Olszewskiego Pomorskiej Sekcji Spawalnictwa, który odebrał w tym roku Tadeusz Waszkiewicz, prezes Sekcji Spawalniczej SIMP.

Spotkanie uzupełniły pokazy i tradycyjnie "Wróblówka"

 

Galeria


obrazek 1 Obrazek 2 Obrazek 3 Obrazek 4 obrazek 5 Obrazek 6 Obrazek 7